Já a Indočína...

Já a indoćína...

(Jiaogulan, Hořký meloun, Gabaron, Thajská matcha, Moringa, Lemongrass...)
"Indočína mě neustále fascinuje!"

K thajským bylinám mám velmi osobní vztah. Jiaogulan mi před lety doslova "zachránil život". Pomohl mi léčit těžkou trombózu nohou, kterou jsem si vyrobil díky dlouhým nepohodlným letům a následným namáhavým pracovním trekům ve vietnamských horských džunglích. Po jeho dostatečné konzumaci se mi stav natolik zlepšil, že bylo upuštěno od ředění krve a posléze nebyla jakákoliv podobná léčba potřeba. 

Dnes ho piju hlavně pro radost. Pít v klidu čaj s adaptogenními účinky má spoustu výhod a není to jen chytrá prevence. Užívám si jej přípravou metodou Gong Fu, ... a dávám si nejvyšší kvalitu! Bylina mi dodává energii, vytrvalost a povzbuzení na zcela jiném základě, než běžné čaje s kofeinem

Mladé sušené plody hořkého melounu mi léta pomáhají k dobrému zdraví. Různě silné nálevy piji skoro každý den. Máme totiž v rodině vysoký tlak, cukrovku, obezitu, infarkty i Parkinsonovu chorobu... Chci se těmto nemocem (vesměs patřícím do tzv. "metabolického syndromu") vyhnout. A navíc, nálev z "hořké okurky/melounu" - momordiky mně moc chutná a nebývale prospívá mé trávicí soustavě.

"Do Indočíny se rád vracím!"

text v přípravě

"Když nevíš kam jdeš, nikdy tam nemůžeš dojít!"

text v přípravě